29
Mar
2017
3

Yaratıcı Heykel Tasarımları

Hareketli heykellerin mimarı Anthony Howe’u ve rüzgarın etkisi ile birleştirdiği yaratıcı tasarımının sürecini yakından tanıyalım BFacer!

 

Anthony Howe, 1973-1978 yılları arasında resim ve heykelcilik okumuş; 1989 yılında binalar arasına çekilen asansör kablolarına asılı kinetik heykeller üretmeye başlamıştır. 1994’te on dönüm arazi üzerine ev inşa edip çevresine de videolarda gördüğünüz kendi galerisini ve heykel parkını açmıştır. Ne de şahane etmiştir!

Howe, görsel dünyasındaki her şeyin durgun olduğundan yakınıyor; heykellerin soğukkanlı ve cansız varlıklar olmamaları gerektiğini savunuyor. Böylece bambaşka bir dünyaya ulaştırdığı yaratıcı heykellerini bizimle tanıştırıyor!

 

Genellikle paslanmaz çelik ile tamamladığı, ayrıntıları ve organik hissi ile müthiş hisler uyandıran heykellerini ilk olarak 3 boyutlu tasarım programında test ediyor, daha sonra geleneksel metal süreçlerini kullanmadan plazma kesici kullanarak kesiyor.

Kısacası bu eserler, çok ince bir işçilik ile yaratılıyor! Sonuç ise ortada BFacer! Hipnotize edici, estetik ve aşırı derecede yaratıcı!