30
May
2017
0

Videolarınıza Müzik Ekleyebileceğiniz 8 Platform

Sosyal medya trafiğini, “En çok bildirimi ben alacağım!” çekişmesini aş da gel BFacer!

Şimdi sana videolarına eklediğin müziklerde telif hakkı konusunda işine çok yarayacak 8 platform önerimiz var!
Biliyorsun ki sosyal medyada gün geçtikçe bir şeyler paylaşmak değil; en iyisini, en farklısını paylaşmak önemli olur hale geldi. Ancak herkesin bir derdi var ki bu dert gerçekten içeriklerin çöpe gitmesine neden olabiliyor: Telif sorunu!

Videonuza eklediğiniz müzikler, telif hakkı ihlalleri dolayısıyla platformlar tarafından yayından kaldırılabiliyor.

Yaratıcı ve kaliteli video üretiminde BFacer’ların bu yarışın en önde koşanlarından olduğuna, en iyi ve en farklı olup kendinden söz ettirmeyi sevdiğine inanıyor, bunun için farklı yollar aradığını biliyoruz. E tabii, aksi olabilir mi? Düşünsene, BFacer’sın ve ödülünü videolardan çıkarıyorsun 🙂

O halde gel, o güzelim yaratıcı videolarını daha etkileyici yapacak, telif hakkı olmadan müzikler ekleyebileceğin -bizden şahane olmasın tabii- 8 platformu tanımaya!

 

ccMixter

ccMixter, dünyanın dört bir yanından gelmiş müzisyenlerin hazırladığı enstrümansız ses kayıtlarına ulaşabileceğin şahane bir site!

Üstelik ticari amaçlı videoların için bile bu siteden ücretsiz olarak yararlanabilmen mümkün!

 

Free Music Archive

Free Music Archive; radyo istasyonu WFMU tarafından oluşturulan, hem eski hem de en popüler müziklere ulaşabileceğin bir platform.
Parçanın türü ya da liste seçimlerine göre düzenlendiği aramaları yeterince harikayken tüm bu özellikleri ücretsiz olarak sunması da ayrı bir güzellik.

 

Incompetech

Incompetech’te binlerce müzikal ses efektine ve Besteci Kevin MacLeod’un müziklerinin daha uzun kısımlarına ulaşabilmen çok kolay!

Aynı zamanda müzik türü, his, tempo gibi kriterlerde arama yapabilir ve bunları temel alan özel koleksiyonlara ulaşabilirsin.

 

Free Sound

Free Sound, CC0 lisansı kapsamında da olan ses efektlerinden oluşan çok geniş koleksiyonu ile seni bekliyor BFacer!

Bunların dışında, gelelim kamu alanına düşen müzik alternatiflerine! Günümüzde birçok eser, zaman aşımından ya da sanatçının eserini kamuya açık olarak sunmasından dolayı özgürce kullanılabilmekte.

Yani diyeceğimiz o ki BFacer, videoların için ücretsiz faydalanabileceğin başka bir yöntem olarak kamu alanına düşen ses dosyası ya da müziği hiçbir izin almaksızın özgürce kullanabilirsin!

 

Kamu Alanına Düşen Müzik ve Sesler

Kamu alanına düşen sesleri, zaman aşımı ya da sanatçının eserini kamuya açık sunmasından dolayı özgürce kullanabilirsiniz. İşte kaynaklar:

 

FreePD.com

FreePD.com,  kamu alanına düşen ses efektlerini geniş bir yelpazede sunuyor.

Musopen

Musopen ile kamu alanına düşen müzikleri besteci, müzisyen, enstrüman, tür ya da ait oldukları yüzyıla göre arama imkanı bulabileceksin!

 

YouTube Ses Kütüphanesi

YouTube Ses Kütüphanesi, hazırlayacağın yaratıcı videolar için ücretsiz müzikler sağlıyor. Yani “BFacer daha ne ister?” dediğini duyar gibiyiz.

Burada da bazı müzikler Creative Commons lisansına sahip olsa da, çoğunu kamu alanına düşmüş müzikler oluşturuyor.

Ses parçalarının Creative Commons lisansına mı yoksa kamu alanına düşen müzikler olduğunu anlamanız için ilgilendiğiniz materyalin detaylarını incelemen gerektiğini hatırlatmamızda fayda var.

 

Partners in Rhyme

Partners in Rhyme ile ticari amaçlı kullanmak istediğin videolara, telif hakkı istemeyen müzik ve ses efektleri bulabileceksin.

 

Hadi o halde BrandFace için çok daha etkili videolar yollama zamanı! 1000 TL kazanma zamanı!