16
Ağu
2017
0

Ünlülerin İlgi Çekici Hayat Hikayesi

Hayatının değişmesi için ‘o an’ı bekleyen BFacer’lara selam! Bu hafta BrandFace Blog’ta hayat hikayeleriyle senin gibi yaratıcı BFacer’lara ilham verebilecek dünyaca ünlü isimler var. Hikayeleri okuduğunda azmin, kararlılığın ve sabırla çalışmanın seni nereye taşıyabileceğini göreceksin BFacer. Neden sıradaki sen olmayasın?

Hazırsan birbirinden etkileyici hayat öykülerine geçelim!

1. Minik Bir Fare Etkisi: Walt Disney

Babasının hastalığı sebebiyle çalışma hayatına erkenden atılan Walt Disney’in çizgi karikatürleri pek çok dergi ve gazete tarafından beğenilmiyordu. Başarısız girişimlerin ardından bir gün odasında fark ettiği bir fare sayesinde bütün hayatı değişti. Fareyi uzun süre gözlemledikten sonra çizimini yaptı ve Disney’in en ünlü çizgi film karakteri Mickey Mouse’u yaratmış oldu. Kısaca buradan çıkartman gereken sonuç; inanmaktan vazgeçmemek BFacer. Belli mi olur belki yarın çekeceğin videoyla ünlü olacaksın!

2. Azmin Zafere Ulaşma Hikayesi: Sylvester Stallone

Oyuncu ve senarist Sylvester Stallone çocukken geçirdiği kısmi yüz felci sebebiyle büyük rol seçmelerinden hep eli boş dönüyordu. Öyle bir noktaya geldi ki terminalde uyuyacak ve hatta çok sevdiği köpeği Butkus’u satacak kadar zor durumdaydı. Tam dibi görmüşken bir gün Muhammed Ali’nin bir maçını izleyip ondan aldığı ilhamla Rocky’nin senaryosunu yazdı. Yapımcıların ona karakteri canlandırmaması için yaptığı 325.000 dolarlık para teklifini dahi geri çevirerek Rocky karakterini kendisi canlandırmak istedi. Sonuçta Stallone bu filmden toplamda 200 milyon dolar kazandı. Muhammed Ali’den aldığı ilhamla 1976 yılının en büyük gişe hasılatı elde eden ve en iyi film oscar’ını kazanan film Rocky’i yapan Sylvester Stallone da sana ilham versin BFacer. Artık Oscar konuşmanda bize de değinirsin 🙂

3. Kelebek Gibi Uçup Arı Gibi Sokan: Muhammed Ali

Bir gün babasının hediye ettiği kırmızı bisikleti çalınan Muhammed Ali, bunu polislere bildirmeye gittiğinde afro-amerikan bir çocuk olması sebebiyle polisler onunla ilgilenmedi. Bunun yerine bir boks maçı seyrediyorlardı. Muhammed Ali o gün kendine söz verdi; onunla ilgilenmeyen polisi ve bisikletini çalan hırsızı, bu ringteki boksörün yaptığı gibi yere serecekti. Azimle çalıştı ve 22 yaşına geldiğinde Dünya Şampiyonu oldu. Bir kırmızı bisiklet nelere sebep oldu gördün mü BFacer?

4. Sıfırdan Zirveye Bir Başarı Öyküsü: Oprah Winfrey

Zor bir çocukluk geçiren Oprah Winfrey, beyaz erkeklerin gücü elinde tuttuğu bir dönemde afro-amerikan bir kadın olarak iş bulmakta zorlanıyordu. 10 yılda kendini kanıtlamayı başardı. Hem yapımcılığını yaptığı, hem de sunduğu tv programı ‘The Oprah Winfrey Show’ içlerinde ‘en iyi tv programı’ da olmak üzere toplam 3 kategoride Emmy kazandı. Oprah Winfrey de ‘en iyi tv sunucusu’ ödülünü aldı. Ünlü yönetmen Stephen Spielberg’in yönettiği ‘The Color Purple’ filmindeki başarılı performansı sayesinde ‘en iyi yardımcı kadın oyuncu’ oscar’ını aldı. Sonradan yazdığı hayatını konu alan kitapları çok satanlar listesine girdi. Hayat öyküsünü okudukça ilham almamak, ondan etkilenmemek mümkün değil BFacer. Dileriz, sana da yol gösterir ve kariyerinde Oprah Winfrey gibi emin adımlarla başarılara koşarsın!

5. Elma Tadında, İlham Alınacak Bir Hikaye : Steve Jobs

Steve Jobs, üniversite eğitimini yarıda bırakıp binbir zorlukla evinin garajında Apple’ı kurduğunda tam olarak 21 yaşındaydı. Kendi kurduğu şirketten yönetim kurulu kararıyla atılmasına rağmen asla pes etmedi ve NeXT’i kurdu. Yıllar sonra Apple iflasın eşiğine gelince Steve Jobs’un şirketi NeXT’i satın aldı ve Steve Jobs tekrar Apple’ın CEO’su olarak şirketin başına geçti. Gerçek bir başarı öyküsü değil mi BFacer? Bu arada sen kaç yaşındaydın?

6. Harry Potter’ın Yaratıcısı: J.K. Rowling

Joanne Kaitlyn Rowling için yazmak en büyük tutkuydu. Annesinin ölümünden sonra zor zamanlar geçirmeye başladı, ama en kötüsü yalnızlığını hafifletmek için evlendiği ve daha sonra birlikte Portekiz’e yerleştiği eşinden şiddet görmeye başlamasıydı . Bunun üstüne bebeğini de alıp beş parasız halde İskoçya’ya taşındı. Devletten aldığı az miktarda parayla bebeğini doyuruyordu. Bir tren yolculuğu boyunca yazmaya başladığı, uzun süre çok satanlar listesinin başını çeken, filmi gişe rekorları kıran Harry Potter serisi bütün hayatını değiştirdi. J. K. Rowling şu anda dünyanın en zengin kadınlarından biri.

Senin de en büyük tutkun video çekmekse, yaratıcılığına ve kendine güveniyorsan sıra sende BFacer!