6
Nis
2018
0

Ses Kaydı Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merhaba bu blog yazımızda ses kaydı yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan ve birkaç ses kayıt programından bahsedeceğiz.

  • Ses kaydına başlamadan önce kayıt ortamında gürültü kirliliği olmadığında emin olun. Hem konsantre olmanızı kolaylaştırır hem de daha kaliteli bir kayıt yapmanızı sağlar.
  • Özellikle amatör kayıtlar yaparken mikrofona mesafeniz çok önemli eğer çok yakın olursanız seste patlamalar yaşarsınız çok uzak olursanız da sesiniz yeterli seviyede duyulmayabilir. Bu mesafeyi birkaç deneme ile bulabilirsiniz.
  • Ayrıca birden fazla kişinin ses kaydını alıyorsanız herkesin mikrofona eşit uzaklıkta olduğuna dikkat edin.

Bu temel uyarılardan sonra android telefonlar için birkaç ses kayıt programı önerimiz var.

1. Audio Recorder

Sony mobile tarafından geliştirilen bu uygulama stereo ve mono kayıt yapabilme imkanı sunuyor. Andorid 4.1 ve üzeri sürümlerde kullanılan bu uygulama akıllı saatlerinle de uyumlu çalışabiliyor. Ses düzenleme ve gürültü engelleme modları ile oldukça kullanışlı ve işlevsel gözüküyor. Ayrıca uygulama sadece 3.0 mb boyutunda

2. Smart Voice Rocerder

10 Milyonunun üzerinde indirme sayısına sahip bu popüler ses kayıt uygulamasında sesin Hz ayarını yapmak mümkün. 8 ile 44.1 kHz arasında seçim imkânı sunan uygulama ses kaydı sırasında oluşan parazitleri önlemek isteyenlerin tam aradığı uygulama olabilir.

 

3. Easy Voice Recorder

Digipom tarafından geliştirilen Easy Voice Recorder uygulması daha profesyonel işlerde kullanlabilir. Pro versiyonu ile sesin desibelini be ton ayarını yapmak mümkün. Ücretsiz versiyonunda ise sadece ses kaydı yapabiliyorsunuz

 

4. Wear Audio Recorder

BinomV tarafından geliştirilen uygulama 16 mb boyutunda ve diğer uygulamalar göre daha fazla ayar yapmanıza imkan veriyor. Ayrıca akkılı saatler ile de uyumlu çalışıyor.

Sen de ses kaydı yaparken kullandığın uygulamayı ve dikkat ettiğin noktaları sosyal medya hesaplarımızdan yorum olarak yazabilirsin.
Bir sonraki blog yazısında görüşmek üzere BrandFacer.
İlham perilerin eksik olmasın ?