28
Haz
2017
0

Kamera Hileleri

Yaratıcı BFacer’lar buraya! Vitrin telaşında öne geçmek için çektiğin videolara farklı filtreler, türlü efektler eklemek istemez miydin? Cümleyi okuyup lens fiyatlarını araştırdığında hevesinin sönmesini istemeyiz. Bu yüzden aşağıda sana videoların için ilham verebilecek, ucuz yoldan ulaşabileceğin malzemelerle basitçe yapabileceğin kamera filtrelerini derledik. Birbirinden yaratıcı fikirlerini zenginleştirmek istersen seni aşağıya alalım.

Fotoğraf ve videolarına bu muhteşem ışıltılı filtreyi ekleyebilmek için ihtiyacın olan malzemeleri sıralıyorum: Sadece renkli karton, makas ve bant! Renkli kartona dilediğin şekli çizip objektifin üzerine bantla yapıştır. Sonuç ortada; ışıl ışıl!

Objektifin üstüne süreceğin vazelinle fotoğraflara ve videolara sisli bir hava katmak mümkün!

Instagram’da sıkça karşılaştığın gökkuşağı filtresinin yapımı için gereken şey gün ışığının önüne konulacak bir CD!

Objektifin önüne koyacağın bir plastik şişe, bir jelatinle yine sisli, puslu bir etki yaratabilirsin.

İtiraf edelim, kamerayı cips kutusunun içine sokmak bizim bile aklımıza gelmezdi. Neyse ki  birilerinin aklına gelmiş ve bu sayede makro fotoğrafçılık ucuz yoldan yapılabilir olmuş.

Fotoğrafta gördüğün rengarenk etkiyi yaratmak istersen renkli filmleri kesip birleştirerek, oluşturduğun el yapımı lensi kameranın objektifine yerleştirebilirsin.

Elindeki bardağı ters çevirerek ilginç bir fotoğraf elde edebilirsin.

Yeter ki sen iste BFacer, yaratıcı olmak işte bu kadar kolay.

You may also like

Girişimci BFacer’ların 8 Özelliği
Marka Logoları Ve Psikolojik Anlamları
Az Maliyet Çok Yaratıcılık