3
Oca
2018
0

Çekime başlamadan önce kağıt üstünde hazır olmanızı sağlayacak 4 adım

BrandFace olarak yaratıcılığın herkesin içinde olduğunu ve temelde yaratıcı saydığımız insanların sadece bazı konular üzerinde daha fazla odaklandığını ve daha ayrıntılı düşündüğünü göreceksiniz.

,

1. Yargılamayın!

Fikir bulma aşamasında olabildiğiniz kadar kafanızı açmaya veya saçmalamaya açık olun. Fikirlerin sizi nereden nereye taşıyacağını asla bilemezsiniz. O yüzden negatif düşünce ve yargılamayı dışarıda bırakın ve uçabildiğiniz kadar uçun!

 

2. Kayıt Altına Alın

Fikirler çok hızlı gelebilirler veya birçok fikrin aslında tek bir fikir olabilir. En basitler aklına ilk gelenlerdir. Bütün bu ayrımları bilebilmenin tek yolu hepsini kayıt almak yani yazmaktır. Yazmak her zaman fikrin sağlamasını yapmak gibidir.

 

3. Hayaller vs. Gerçekler

Toplayabildiğiniz kadar çok fikri toplayıp daha sonra onları gerçekleştirilebilir olanlar ve gerçekleştirilmesi pek mümkün olmayanlar diye ayırabilirsiniz. Gerçekleştirmek için limitlerinizi zorlamayı unutmayın!

 

4. Birleştirin

Yargılamadan beyin fırtınası yaptınız, en az 40 fikir buldunuz sonra onu gerçekleştirilebilirler ve gerçekleştirilemeyecekler diye ayırdınız. Hepsini yazdınız… Şimdi sırada fikirleri geliştirmek ve mükemmel hale getirmekte. Kesin, birleştirin ve en iyi haline getirin.

Kağıt üstünde hazırladığını fikriniz artık çekime hazır =)

SaveSave

SaveSave

SaveSave

You may also like

Çekim Yapmaya Başlamadan Yapman Gereken 5 Kontrol
Amerikalı Akademisyen Joseph Campbell Tarafından Ortaya Atılan Teori: Hero’s Journey