2
Ağu
2017
2

BrandFace’te Like Alma Yöntemleri

Bir gün bir BFacer’ın aklına yaratıcı bir fikir geliyor. Gerekli ekipmanla bu fikrini videoya çekiyor. BrandFace’e yüklüyor. Videosu onaylanıyor ve bir sonraki hafta vitrine çıkıyor. Yaratıcı BFacer artık vitrin yarışında. BrandFace Blog’ta bu hafta bütün BFacer’ların çokça işine yarayabilecek bir yazı derledik. Vitrine çıkmaya hak kazanan BFacer’lar için Brandface’te like alma yöntemleri.

1. Bütün Arkadaşlarından Tek Tek Beğeni İstemek

Tek bir metin hazırlayıp, tüm whatsapp gruplarına onu göndererek beğeni istemek kolay olabilir. Ancak zafere giden yolda azimli olmalısın. Bütün arkadaşlarına ayrı ayrı yazmalı ve tek bir metne bağlı kalmamalısın. Biraz uğraştırıcı görünüyor farkındayız ama en etkili yol olduğunu belirtmemizde fayda var BFacer!

2. Sosyal Medyada Videonun Paylaşımını Yapmak

Facebook, instagram, twitter, snapchat ve paylaşabileceğin bütün sosyal medya mecraları. Söylemedi deme; her yerden paylaş, her yerden duyur sesini! Her yerden darla, her  yerdeeen! Bu sayede bazı arkadaşların, sen onlara ulaşmadan videonu fark edip beğenebilecekler.

2. Her Güne 1 Like

Beğenilerin devamlılığı çok önemli. Bu yüzden isterken, arkadaşlarına yarışmanın kurallarını anlatıp, her gün beğeni atarak seni ne kadar mutlu edebileceklerini söylemeyi unutma!

4. Arkadaşlarından Beğeni İsterken Kibar Ama Israrcı Bir Dil Kullanmak

Hepsine teker teker mesaj atmanın yanında, attığın mesajda kullandığın dilin ve üslubun da fazlasıyla önemli. Onlardan beğeni isterken kibar ama ısrarcı olmalısın. Hadi bakalım sen yaparsın!

5. Kapı Kapı Komşu Dolaşmak

Yapmadığın şey değil BFacer biliyoruz. Şimdi hiç yalanlama. (Geçen Ayşe teyzelere giderken görmüşler seni.)

6. Gittiğin Mekanlardaki Garsonlardan Beğeni İstemek

Vitrine çıktığın hafta gittiğin mekanlar ve iletişime geçtiğin insanlar çok önemli. Fırsatını yakaladığın her durumu değerlendirmen gerekir. Garsondan beğeni istemek, işe yaradığı çok da kanıtlanmış bi’ durum. Ama tabi sen bilirsin. Yine “Ben çekinirim konuşamam” dersen o ayrı.

7. Akrabalara Haber Salmak

Akrabalar arkadaşlarından çok daha fazla çaba göstereceklerdir. Onlara haber vermeyi unutmaman bizden sana tavsiye! Hele geniş bir aileye sahipsen senden şanslısı yok

8. Yakın Arkadaşlarından, Arkadaşlarına Söylemesini Rica Etmek

Yakın arkadaşların kendi hesaplarından günlük beğenilerini yapmanın dışında kendi çevrelerine de söyleyerek senin için beğeni toplayabilirler.

Bu maddeleri atlamadan yaptığın sürece vitrin yarışında iddialı olabilirsin BFacer. Artık hazırsın. Vitrinde başarılar, iyi olan kazansın!