28
Oca
2017
3

Az Maliyet Çok Yaratıcılık

Şu hayatta en lezzetli ve bizi en çok hazza ulaştırabilecek kavramlardan biri yaratıcılık değil midir BFacer? Eh, bilirsin ki lezzetli ve haz verecek şeylere ulaşabilmek için emek vermek de kaçınılmazdır. “Emek vermeye hazırım da eh öğrenciyiz be ağbii, biraz bizi de düşünsünler!” dediğini duyduk ve düşündük!
En az maliyet ile yaratıcılığını arttıracak hangi etkinlikleri yapabilirsin toparladık; hadi birlikte bakalım mı BFacer? 🙂

Büyükler İçin Hazırlanan Boyama Kitaplarından Edin!

En fazla 20 liraya edineceğin boyama kitabın ve boya kalemlerin ile kendi hayal dünyanı boyayıp oraya yerleşmeye ne dersin? Boyamanı, gerçek renklerin dışına çıkarak tamamladığında hayal gücünün genişlediğini fark edeceksin.

 

Ücretsiz Sanat Galerilerini Gez!

Eminiz ki şehrinde birçok sanat galerisi keşfedilmeyi bekliyordur! Sanat galerilerinin ücretsiz günlerini takip edip sanatçıların izinden gitmek, sana hem tatlı patika bir yolda yürümenin hazzını yaşatacak hem de yaratıcılık çizgini göklere yükseltecek.

 

Not Tutmayı Unutma!

Minik bir not defteri ve kalem maliyeti bilirsin ki çok değildir BFacer? Sevimli tasarımlı birçok defter ve kalem için özel bi’ gezintiye çıkıp seç birini. Daha sonra aklında uçuşan fikirlerin hepsini not al, kafesle ve çarpıştır onları! Not aldığında önceden ne ilginç fikirlerin kaçıp gittiğini görecek ve artık nasıl bir yaratıcılık yolculuğuna çıktığına sen bile inanamayacaksın!

 

Sokaklarda Fotoğraf Çek!

Evet, belki öncesinde bir fotoğraf makinesi edinmen gerekebilir; ama onu sonra konuşuruz. 🙂

Neyse, konumuza dönelim…
Hızlıca yaşadığımız, günlük rutinler bile fotoğraf malzemesi açısından o kadar zengin ki! Yeter ki algılarını açık tut! Hadi hiç üşenme, maliyet gerektirmeyen bir yürüyüşe çıkmak ne kadar zor olabilir? Yeni kareler için çıkıp sokaklarda kaybolmaya başla BFacer! Zamanla bakmayı değil; görmeyi öğrenecek, herkesin baktığını daha farklı nasıl görür de yansıtabilirim diye düşünürken yaratıcılığın doruklarına çıkacaksın.

Satranç Oyna!

Günaha girmek hiç bu kadar yaratıcı olmamıştı! 🙂 Tamam, konumuza dönelim.
20 liraya kadar gayet güzel satranç takımlarından birini edinebilirsin. Yaratıcılığı artırmanın yolu, beyin kaslarını harekete geçirmektir; beyin kaslarını harekete geçirmek için en iyi yöntemlerden biri de tabii ki? Evet, satranç oynamaktır BFacer! 🙂

 

Film ve Tiyatro Festivallerini Takip Et!

Gayet cüzi ücretler ile edineceğin bilet ve şahane anlatımlara sahip özgün filmler orada BFacer! Hele bir de öğrenciysen daha da az maliyet ile zihnini açarsın, a-çar-sın!

Yürüyelim Arkadaşlar!

Hayır öyle değil. 🙂 Zihnin açık havada, ayakta hareket ederken daha yaratıcı düşündüğü kanıtlanmış bir gerçektir. O halde akbil ve türevlerini evinde unut ve yürüyüş yapmaya başla! Gözlerinin görebildiği her noktaya yürüyerek ulaşmak zihnin için inan şahane olacak.

 

Kendi Tariflerini Yarat!

En sevdiğin, birbirinden ayrı tatları birleştirdiğinde nasıl tarifler ortaya çıkardı düşündün mü hiç? Hadi düşün!

Maliyetini senin belirleyebildiğin malzemeleri seç ve mutfağın yolunu tut. Hatta sonra da eserine yeni bir isim düşünür orada da yaratıcılığını konuşturursun BFacer!

 

E bunları uygulayıp yaratıcılığını arttıracağına göre BrandFace.tv’ye de bi’ video çekersin artık! Hem o zaman 1000 TL kazanır maliyeti de artırmış oluruz? 🙂

You may also like

Kamera Hileleri
Girişimci BFacer’ların 8 Özelliği
Marka Logoları Ve Psikolojik Anlamları